foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
Tel.+48 77 423 16 75
sekretariat@zpo.opole.pl

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zpo/aktualnosci/tytan2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniu 22 maja br. odwiedził nas ponownie przedstawiciel firmy Selena S.A., Pana Robert Rodzik. Program szkolenia obejmował omówienie zastosowania wy­branych produktów marki Tytan Professional (zaprawa murarska cienkowarstwowa poliuretanowa do wznoszenia konstrukcji mu­rowanych, żywica poliestrowa „Evolution I” do mocowania kotew w różnych materiałach budowlanych) i wykonywanie ćwiczeń praktycznych z użyciem przedstawionych wyrobów. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IIcbT z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu, uczęszczający do Centrum Kształcenia Praktycznego, oraz nauczyciele prowadzący zajęcia z młodzieżą.Uczniowie mieli okazję do wzbogacenia wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności praktycznych.

 

W dniu 17 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu, odbył się finał VII edycji regionalnego konkursu „Wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz prawa pracy w ujęciu praktycznym”.

Konkurs adresowany do młodzieży szkolnej ma na celu zachęcenie młodzieży do pozytywnego postrzegania zagadnień bhp oraz przestrzegania ich w praktyce, szczególnie zawodowej.

Czytaj więcej: Finał Konkursu BHP

W dniu 11 maja br. gościliśmy ponownie przedstawicieli firmy Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., Panów Aleksandra Króla i Marka Cieślę. Program szkolenia obejmował krótkie omówienie sytemu Porotherm Dryfix oraz wykonanie zadania praktycznego.

W trakcie szkolenia uczniowie klasy IIabT z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu, uczęszczający na zajęcia do Centrum Kształce­nia Praktycznego mieli możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności praktycznych.

Dodatkową korzyścią płynącą z realizacji szkolenia jest pozyskanie pustaków ceramicznych ściennych, które posłużą do celów edukacyjnych.

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym od 7 do 10 maja 2018 r. gościmy uczniów z PSP nr 66 w Poznaniu wraz z opiekunami - panią Anną Wilanek oraz ks. Bartoszem Majchrzakiem. Ponieważ są to uczniowie klas siódmych i stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia, zostali oprowadzeni przez wicedyrektora Dariusza Kulitę po placówce, gdzie mieli okazję zwiedzić nasze pracownie.

W dniu  25.04.2018r. uczniowie klasy II ATś  ZSM uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do firmy „JET CUT” TECHNOLOGIA WATER – JET z branży mechanicznej znajdującej się w Opolu.

Jest to firma, która kreuje postęp w zakresie nowych technologii w dziedzinie obróbki materiałowej. Strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem przycina i kształtuje powierzchnię nieograniczonego materiału o dowolnych parametrach grubości, twardości i gabarytów. Pozwala to uzyskać dowolny kształt bez zmiany właściwości fizycznych i chemicznych materiału na ciętych krawędziach. Obrabiane mogą być takie materiały jak: stal, stal nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz, brąz, stopy metali, płytki ceramiczne, granit, marmur, szkło, tworzywa sztuczne, guma, drewno, płyty meblowe i inne. 

Uczniowie mogli zaobserwować jak funkcjonuje nowoczesna technologia w branży mechanicznej, poznać specyfikę pracy, zobaczyć cykl pracy począwszy od zaprojektowania do wytworzenia gotowego wyrobu. Jednocześnie firma spełnia wszelkie standardy ochrony środowiska.