foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
Tel.+48 77 423 16 75
sekretariat@zpo.opole.pl

W dniu 11 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IIIbT z Zespołu Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu, uczęszczający na zajęcia praktyczne do Centrum Kształcenia Praktycznego, wzięli udział w szkoleniu z za¬kresu wykonywania tynków cienkowarstwowych. Prowadzącym był Pan Radosław Ławniczak, przedstawiciel producenta wyrobów marki Ceresit, firmy Henkel Polska Sp. z o.o.
Program szkolenia obejmował przekazanie zebranym niezbędnych wiadomości o tynkach cienkowarstwowych oraz wykonywanie ćwiczeń praktycznych. Uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy i sprawdzenia swoich umiejętności w trakcie wykonywania konkretnych zadań.


Opracował: Aleksander Kuzara
Opole, dnia 16 grudnia 2017 r.


W ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu, którego organizatorami byli: Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks”, Polski Związek Motorowy oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole w dniu 23 listopada 2017 w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki.

Czytaj więcej: Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki w CKP

W dniach 14 i 15 listopada 2017 r. gościliśmy ponownie doradców technicznych firmy Henkel Polska Sp. z o.o. Poprowadzili oni w gronie zainteresowanych wykonawców szkolenie z zakresu stosowania wybranych produktów marki Ceresit do mocowania płyt termoizolacyjnych oraz wykonywania warstw zbrojących i tynków cienkowarstwowych.


W pokazach wzięli również udział nauczyciele praktycznej nauki zawodu kształcący młodzież w zawodzie technik budownictwa.
Wymierną korzyścią dla naszej placówki są materiały budowlane przekazane przez doradców technicznych, które posłużą do prac wykonywanych w ramach zajęć praktycznych.


Szkolenie było kolejnym etapem rozwijania współpracy pomiędzy Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu i firmą Henkel Polska Sp. z o.o.

Opracował: Kuzara Aleksander


Od 16 do 27 października w Centrum Kształcenia Praktycznego gościliśmy, na zaproszenie Zespołu Szkół Budowlanych, 10- osobową grupę uczniów z Żyliny ze Słowacji.


Uczniowie klas I - IV SOS Stavebna realizowali zajęcia praktyczne w CKP w ramach Europejskiego programu Erasmus+, z zakresu OZE – montaż i eksploatacja systemów solarnych. Zajęcia realizowane były według specjalnie przygotowanego programu nauczania przez następujących nauczycieli: Pawła Procherę, Rafała Gonschiora, Marcina Gajderowicza, Andrzeja Sobka i Wiesława Kurka.


Słowacka młodzież była bardzo zadowolona z dwutygodniowych zajęć, gdzie poznała  praktyczne i teoretyczne aspekty systemów montażu paneli solarnych z uruchomieniem systemu solarnego, regulacji parametrów i nastaw układów sterowania. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z działaniem układów fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz układu kotłów na biomasę.


Oprócz nauki i praktyki była też chwila na spotkanie z gitarą i piosenką.

Opracował mgr inż. Wiesław Kurek